STRONA GŁÓWNA

SZKOŁA

Wydarzenia

Informacje Ogólne

Nasz patron

Klasy

Przyjaciel Szkoły

Program Wychowawczy

X-lecie Opolskiej "Siódemki"

Szkolny doradca zawodowy

Kontakt

R E K R U T A C J A

SUKCESY

Osiągnięcia

Stypendium

Nasze Orły
Laureaci i Finaliści PG7
Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe
Prymus Opolszczyzny
Wyniki Egzaminu Gimnazjalnego w PG7
KADRA

Rada Pedagogiczna

DZIAŁANIA

Zajęcia Pozalekcyjne

Współpraca z zagranicą

Klub europejski

Projekty

Wolontariat

Samorząd Szkolny
Złote Klucze
Bal Karnawałowy
DLA UCZNIÓW

Plan lekcji

Zastępstwa
Zajęcia wyrównawcze
Zajęcia sportowe
Pomoce edukacyjne dla uczniów
Obiady
DLA RODZICÓW
Współpraca z Rodzicami
Rekrutacja
Warunki ubezpieczenia
Egzamin Gimnazjalny
Wykaz podręczników w roku szkolnym 2012/2013
Zwolnienie z wychowania fizycznego
DLA NAUCZYCIELI
Plan lekcji
Plan dyżurów
Arkusze obserwacji
Sprawozdanie z pracy nauczyciela
Sprawozdanie z działań wychowawczych
Sprawozdanie lidera zespołu przedmiotowego
Sprawozdanie z działań profilaktycznych
Sprawozdanie z realizacji godzin
z art. 42 KN
Karta wycieczki
DOKUMENTY
Regulaminy
Ewaluacja wewnetrzna
Duplikat legitymacji
Duplikat świadectwa
Karta motorowerowa

KLUB EUROPEJSKI

W czerwcu członkowie klubu wybrali się na wycieczkę do zoo. Zapoznaliśmy się z programami unijnymi oraz współpracą ogrodu z miastami europejskimi w dziedzinie ochrony zwierząt.

Podstawowym zadaniem - misją Ogrodu Zoologicznego, jak mogliśmy przeczytać na stronie internetowej , jest hodowla zwierząt ginących i zagrożonych wyginięciem aby mogły w przyszłości powrócić do swoich naturalnych siedlisk, oraz rola azylu dla gatunków, które utraciły swoje naturalne "ojczyzny". Obecnie Ogrody Zoologiczne pełnia rolę współczesnej Arki Noego.

Nasz ogród uczestniczy w wielu Europejskich Programach Hodowlanych Zwierząt Zagrożonych Wyginięciem. Przebywa w nim 1174 zwierząt w 265 gatunkach.

Wizyta w tym pięknym , zielonym, miejscu zawsze jest przyjemnym odpoczynkiem od miejskiego zgiełku. Jest to prawdziwa oaza ciszy i spokoju. Jeśli chcecie tych uczuć doświadczyć, odwiedzajcie nasze zoo.
Klub Europejski we Wrocławiu

W sobotę 20 kwietnia członkowie Klubu Europejskiego wybrali się na wycieczkę do Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Obejrzeliśmy tam kolekcję malarstwa europejskiego, wiele ciekawych eksponatów z minionych wieków .Żeby przekonać uczniów ,że odwiedzanie muzeum może być świetną zabawą, pani Anita Kandu t, organizatorka wyjazdu i opiekunka koła, zaproponowała grę edukacyjną pt.,, Złodziej obrazów”. Zwycięzcą została Gracjana Broszkiewicz ,która wywiązała się ze swojego zadania celująco i w najszybszym czasie.

Piękna panorama miasta była nagrodą dla tych ,którzy podjęli trud wejścia na 45 metrowy ‘’Mostek Czarownic” łączący wieże katedry św. Marii Magdaleny .Wycieczkę zakończył spacer po wrocławskim rynku .Wszyscy bawiliśmy się tak dobrze ,że już planujemy kolejny wyjazd.


Cz
łonkowie Klubu Europejskiego podczas wycieczki do Brzegu odwiedzili Muzeum Piastów Śląskich. W piwnicach zamkowych zwiedziliśmy stałą wystawę "Memoriae Piastorum Principum Silesiae", na której prezentowane są m. in. sarkofagi nowożytnych (XVI-XVII w.) Piastów legnicko-brzeskich oraz kopie 20 średniowiecznych nagrobków Piastów śląskich.

Podziwialiśmy bryłę gotyckiego zamku, z otaczającymi wewnętrzny dziedziniec krużgankami oraz bogato zdobioną fasadą bramy wjazdowej. W ramach zbierania dokumentacji fotograficznej do wystawy,, Śladami wielkich Europejczyków”- Ignacy Łukasiewicz, odwiedziliśmy nową wystawę -,,Blask lampy naftowej”. 

grafika_szkoly.jpg

FORUM UCZNIOWSKIE NASZEJ SZKOŁY

SZKOLNA GAZETKA "KLEKS"

 

SZKOLNA TELEWIZJA