MENU

SZKOŁA

Wydarzenia

Informacje Ogólne

Nasz patron

Klasy

Przyjaciel Szkoły

Program Wychowawczy

X-lecie Opolskiej "Siódemki"

Kontakt

Rekrutacja

SUKCESY

Osiągnięcia

Stypendium

Nasze Orły
Laureaci i Finaliści PG7
Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe 2010/2011
Prymus Opolszczyzny
Wyniki Egzaminu Gimnazjalnego w PG7
KADRA

Rada Pedagogiczna

DZIAŁANIA

Zajęcia Pozalekcyjne

Współpraca z zagranicą

Projekty

Wolontariat

Samorząd Szkolny
Złote Klucze
Bal Karnawałowy
DLA UCZNIÓW

Plan lekcji

Zastępstwa
Zajęcia wyrównawcze
Zajęcia sportowe
Pomoce edukacyjne dla uczniów
DLA RODZICÓW
Współpraca z Rodzicami
Rekrutacja
Warunki ubezpieczenia
Wyniki Egzaminu Gimnazjalnego w PG7
Wykaz podręczników w roku szkolnym 2011/2012
DLA NAUCZYCIELI
Plan lekcji
Plan dyżurów
Arkusze obserwacji
Sprawozdanie z pracy nauczyciela
Sprawozdanie z działań wychowawczych
Sprawozdanie lidera zespołu przedmiotowego
Sprawozdanie z działań profilaktycznych
Sprawozdanie z realizacji godzin
z art. 42 KN
DOKUMENTY
WZO PG 7
Statut PG 7
Gimnazjalny strój uczniowski
Stypendium dla uczniów
Duplikat legitymacji
Duplikat świadectwa
Duplikat karty motorowerowej 

 

BAL KARNAWAŁOWY

  

CHARYTATYWNY GIMNAZJALNY
BAL KARNAWAŁOWY

 

 Niech żyje bal…

 

Te słowa piosenki towarzyszą rokrocznie gościom Charytatywnego Gimnazjalnego Balu Karnawałowego. Organizowany jest od 9-ciu lat dla rodziców uczniów naszego gimnazjum, nauczycieli i przyjaciół szkoły. Odbywa się on w pięknej scenerii i oprawie muzycznej. Od początku tradycją balu stało się to, iż każdego roku organizatorom przyświeca inna myśl przewodnia. Początkowo, przez trzy lata, bal organizowany był w budynku szkoły, przy dużej pomocy rodziców, uczniów i nauczycieli, którzy przygotowywali dekoracje, kotyliony oraz losy do loterii fantowej. Kolejne bale odbywały się w restauracjach i tak jest obecnie.

Podczas wyśmienitej zabawy przeprowadzane są licytacje tortów oraz loteria fantowa. Główną wygraną są atrakcyjne wyjazdy, np. tygodniowy pobyt w Darłówku, Lądku-Zdroju, weekendowy pobyt na Słowacji, w Czechach, rejs jachtem.

Fundusze wypracowane i pozyskane podczas tego balu, są w całości przeznaczone na organizację gali minioskarowej „Złote Klucze”.

 

 

  

 

Opolski Tygodnik Reklamowy „Sufler” Nr 7, 22 lutego 2002r.

 

List z balu karnawałowego w gimnazjalnej „siódemce”

Z wenecką tradycją

 


 

„W sobotnią karnawałową noc 19-20 stycznia mieliśmy okazję przeżyć cudowne chwile na II Gimnazjalnym Balu Karnawałowym w Publicznym Gimnazjum nr 7 w Opolu – piszą uczestnicy imprezy. – Wspaniałą atmosferę, która roztaczała się już od progu, zapewniły uśmiechnięte, witające każdego gościa organizatorki balu: Arleta Piwko, Dorota Szczepanik i Krystyna Piwińska. Zaoferowano nam przepiękne kotyliony, maski i czapeczki wykonane przez uczniów tej szkoły. Sprzedaży towarzyszyły zabawne wierszyki w stylu „Kupujcie, kupujcie – taki niski koszt! Kieszeni Wam nie wyczyści a szkole przyniesie wiele korzyści.” W rolę DJ-eja wcielił się Bolesław Drohomirecki, który przygotował nagrania podobające wszystkim uczestnikom balu, zachwyconych także wystrojem wnętrza, nawiązującego do tradycji karnawału weneckiego. Mówiąc wprost – ogromnie zaskoczyła nas także aranżacja wnętrza. Bardzo pomysłowa i nietypowa, pomimo tego, że bal odbywał się w murach szkolnych. Były nawet karneciki z imieniem i nazwiskiem!

 

 

 

 

Oficjalnego otwarcia dokonała Pani Dyrektor Stanisława Namysło, która podziękowała organizatorom, życząc wszystkim udanej zabawy i szampańskich humorów. DJ przeprowadził także licytację tortów i ciast, przygotowanych przez rodziców uczniów gimnazjum. Ciasta te, udekorowane iskrzącymi fajerwerkami wjechały na salę bakową przy zgaszonym świetle. Sądzimy, że kwota uzyskana z licytacji domowych wypieków jest dość wysoka, ponieważ uczestnicy balu okazali się nad wyraz hojni.

Nie spodziewaliśmy się, że za niewielką kwotę można zaserwować tak smaczne jedzenie i tak suto zastawić stoły.

W tym roku, w odróżnieniu od I Balu, zaproponowano loterię fantową. Wygrać można było bardzo atrakcyjne nagrody, których wartość niejednokrotnie przewyższała cenę losu (np. kolacja we dwoje w kilku renomowanych restauracjach Opola, gratisowe wizyty u fryzjera, kosmetyczki, dentysty, okulisty itp.). Jednakże punktem kulminacyjnym okazały się dwa losy zawierające – każdy – tygodniowe wczasy dla 2 osób w wybranym miejscu w Polsce, Czechach, Słowacji lub Austrii. Warto zaznaczyć, że każdy los krył jakąś niespodziankę.

Wspaniała zabawa i cudowny nastrój towarzyszyły nam do białego rana.

 

 

Za to wszystko pragniemy podziękować organizatorom. Mamy nadzieję, że bal ten stanie się tradycją szkoły i za rok znów wszyscy się spotkamy. Tak trzymać!!!

UCZESTNICY BALU

 

 

Istotnie, takiego balu i takich wrażeń, tylko pozazdrościć

  
NASZE BALE KARNAWAŁOWE

  

ROK SZKOLNY 2012/2013

XIII BAL GIMNAZJALNY

 

19 stycznia 2013 roku odbył się XIII Gimnazjalny Bal i mimo przewidywań niektórych przesądnych gości, nie było żadnych wpadek. Wszystko przebiegało zgodnie z planem przy akompaniamencie DJ Marcina.

Towarzyszyła nam  wspaniała atmosfera. Pani dyrektor Małgorzata Szafors powitała gości. Otwierając  XIII Bal zaprosiła wszystkich uczestników na symboliczną lampkę szampana.


Nasi goście na parkiecie.

 

Licytacja tortów w tym roku osiągnęła niespodziewanie rekordowe kwoty. Cegiełki, dzięki którym można było wygrać: wizytę w Ambasadzie Urody lub Weekend dla dwojga w Ośrodku „Niedźwiedź” w  Turawie także cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Licytowaliśmy również wyjazd  dla dwóch osób na tygodniowy wyjazd do Darłówka. Tu też został pobity rekord. Uzyskiwane kwoty w poprzednich latach, nigdy nie były aż tak wysokie, jak w tym roku.

Aby móc wziąć udział w „czekoladowym walczyku” i zatańczyć z panią, która wpadła nam w oko ;-) , panowie szeroko otworzyli swoje portfele.

W tym roku pozyskane fundusze zamierzamy przeznaczyć na organizację XIV edycji Złotych Kluczy - uroczystości dla uczniów, a także na zakup podestów scenicznych.

Nasz bal uświetnił występ  zespołu tanecznego Salsa Fuerte, który zabłysnął w 2011 roku na Mistrzostwach Europy w Moskwie.


...a potem nasi goście mieli okazję zmierzyć się z salsą.


Tak nam się dobrze balowało, że, gdy bal dobiegał końca,  na dworze już świtało.

Całość jednak nie byłaby aż tak udana, gdyby nie NASI WSPANIALI GOŚCIE, którzy co roku stawiają się  w dobrych nastrojach na naszym balu.

I za to Wam dziękujemy!

 

 Organizatorzy.
  

ROK SZKOLNY 2011/2012

XII BAL GIMNAZJALNY

 

     11 lutego 2012 r. odbył się już XII Charytatywny Bal Gimnazjalny, który po raz pierwszy miała przyjemność otworzyć Pani Dyrektor Małgorzata Szafors w towarzystwie przewodniczącego Rady Rodziców Pana Janusza Szczepankiewicza. Uczestnikami byli rodzice oraz ich znajomi, nauczyciele, a także zaprzyjaźnieni ze szkołą rodzice absolwentów. W tym roku nowością były obowiązujące maski weneckie i inne.
 

 

 Właśnie tak prezentowali się nasi goście w maskach.
 

     Oprócz stałych punktów programu, czyli: licytacji tortów, sprzedaży czekolad do „czekoladowego walczyka”, licytacji tygodniowych wczasów dla 2 osób w Darłówku oraz pobytu dla 4 osób w Ośrodku Wypoczynkowym „U Niedźwiedzia” w Turawie.

     Podczas sprzedaży „cegiełek” była możliwość wygrania nagrody głównej, czyli bonu o wartości 900zł. na kurs prawa jazdy kat. A i A1.

     Dodatkową atrakcją tej nocy był pokaz salsy wykonany przez grupę młodych ludzi w pięknych strojach,  posiadających tytuł Mistrzów Świata w tej kategorii. Po ekscytującym występie odbył się krótki kurs salsy. Nasi goście prezentowali się w tym tańcu równie pięknie.
 

 

Tak się bawią, tak się bawią goście „siódemki”

 

   Mamy świadomość, że warto organizować bale dla naszych gości, tym bardziej, że cel jest szczytny. Uzyskane w ten sposób fundusze wykorzystane będą  na organizację kolejnej już -  XIII edycji ZŁOTYCH KLUCZY – wyróżnień wręczanym naszym uczniom za osiągnięcia  w różnych dziedzinach życia szkoły. Część funduszy przeznaczonych będzie także na sprzęt, który poprawi standard szkoły.

Goście bawili się do „prawie” białego rana, a żegnając się z nami zapowiedzieli już swój udział w kolejnym balu (czyli za rok). To naprawdę wspaniała rekomendacja, podziękowanie i komplement w jednym.

  

ROK SZKOLNY 2010/2011

XI BAL W "SIÓDEMCE"

 

   5 lutego 2011 r. w Restauracji „Pod Kasztanami” w Grudzicach bawiliśmy się w tym roku już jedenasty raz. Tradycyjnie goście dopisali i bawili się wspaniale.

   Tę gorąca noc  powitaniem rozpoczęli:  dyrektor naszego gimnazjum pani Stanisława Namysło oraz przewodniczący Rady Rodziców pan Janusz Szczepankiewicz,  życząc  wszystkim dobrej zabawy.

   Na tegorocznym balu o odpowiednią oprawę muzyczną dbał DJ  Bolesław Drochomirecki.

  

 

   Odbyła się także licytacja tortów którą brawurowo i owocnie poprowadził pan Dariusz Gołębiowski. I tu nasi goście znów okazali się wspaniali! Przebijali kwoty, licytując  bardzo wysoko, co cieszyło nasze ucho i oko.

   Miała miejsce także  loteria „towarowa”.  Nagrodą główną był weekend dla dwóch osób w Hotelu „MIR-JAN” w Lądku Zdroju.

   Licytowaliśmy także tygodniowy pobyt dla dwóch osób w Darłówku (nad morzem). Tu również nasi goście nie zawiedli.

   Cała uzyskana kwota zostanie przeznaczona na organizację prestiżowej uroczystości „Złote Klucze” wpisanej już w tradycję naszego gimnazjum, a także częściowo na zakup sprzętu nagłaśniającego.  Złote Klucze to uroczystość, podczas której, wyróżniamy i nagradzamy tych uczniów, których charakteryzują szczególne zainteresowania lub maja szczególne osiągnięcia na niwie szkolnej i poza nią. Także za wysoka kulturę osobistą.

   Goście, którzy prawie już bladym świtem opuszczali salę balową wyrażali swoje zadowolenie pytając, czy za rok bal także się odbędzie?

 

  

ROK SZKOLNY 2009/2010

X JUBILEUSZOWY BAL W "SIÓDEMCE"

 

W tym roku już po raz dziesiąty zorganizowaliśmy  bal karnawałowy. Ten wyjątkowy odbył się 30 stycznia 2010 roku w Restauracji „Pod Kasztanami” w Grudzicach.

Tę jubileuszową noc gorącym powitaniem rozpoczęła  dyrektor naszego gimnazjum pani Stanisława Namysło. Naczelnik Oświaty pani Irena Koszyk, życząc  wszystkim dobrej zabawy pogratulowała organizatorom świetnego pomysłu oraz tego, że jego realizacja z ogromnym powodzeniem  trwa już tyle lat i wciąż jest na topie.

 

 

 Przedstawicielka Rady Rodziców zwróciła się do gości o hojność, bo i cel nasz jest szczytny. Na tegorocznym balu o odpowiednią oprawę muzyczna dbał DJ „RUDY”, a gości zabawiał konferansjer ADAM.

Atrakcją był wykonany przez urocze profesjonalistki  ze szkoły tańca– taniec brzucha. Nasi goście mieli także okazję spróbować tej sztuki.


 

Odbyła się także licytacja tortów. Nasi goście  okazali się wspaniali! Przebijali kwoty windując je w górę, wyżej i wyżej....

Jak co roku spora popularnością cieszyły  się nasze losy. Każdy los wygrywa, a każdy fant sprawia radość, przyjemność i uśmiech. Nagroda główną w loterii był weekend dla dwóch osób w Hotelu „MIR-JAN” w Lądku Zdroju.

Licytowaliśmy także tygodniowy pobyt dla dwóch osób w Darłówku(nad morzem).

Tu również nasi goście nie zawiedli.

Cała uzyskana kwota została przeznaczona na organizacje prestiżowej uroczystości „Złote Klucze” wpisanej już w tradycje naszego gimnazjum. Złote Klucze to okazja do wyróżnienia i nagrodzenia na deskach teatru lub filharmonii tych uczniów, którzy osiągają szczyty w nauce lub wykazują się zainteresowaniami i działaniami na niwie szkolnej i poza nią.

Nasi goście, jak co roku,  opuszczając restaurację z uśmiechem na ustach rezerwowali już miejsca na kolejny bal .

  

ROK SZKOLNY 2008/2009

IX GIMNAZJALNY BAL KARNAWAŁOWY

 

 

 

 

IX Charytatywny Gimnazjalny Bal Karnawałowy w tym roku odbył się 14 lutego 2009 r.w restauracji "Pod Kasztanami" w Grudzicach. W tym roku rozpoczęcie miało zdecydowanie odmienny przebieg niż wszystkie dotychczasowe bale. Nasz rodzic Pan Skiba zaśpiewał fragmenty kilku słynnych arii operetkowych, które wprowadziły naszych gości w bardzo dobry nastrój. Nie zabrakło wśród nich także "brunetek i blondynek". Oficjalnego powitania i otwarcia IX juz balu dokonała Pani dyrektor Stanisława Namysło. W czasie trwania naszego balu oprócz dobrej zabawy zaproponowaliśmy naszym gościom "czekoladowego walczyka", loterię fantową, której główną wygraną był weekend dla dwóch osób w Hotelu "MIR-JAN" w Lądku Zdroju, licytację tortów ufundowanych przez rodziców naszych uczniów. Odbyła się także licytacja, której przedmiotem były tygodniowe wczasy dla dwóch osób w Darłówku oraz całodobowy rejs jachtem dla 10 osób.

Cały dochód z balu zostanie przeznaczony na organizację i przeprowadzenie uroczystości "ZŁOTE KLUCZE - minioskary", wyróżnienia i nagrody przyznawane uczniom w różnych dziedzinach tj.: nauka, konkursy przedmiotowe, laureaci, takt i kultura i za inne osiągnięcia. Organizacja tegorocznego balu pozwoli zrealizować to przedsięwzięcie. Tegoroczni goście naszego balu nie ukrywali zachwytu nad jego organizacją, przebiegiem, atrakcjami i dobrą zabawą!! Oczywiście zapowiedzieli swój udział za rok.
  

ROK SZKOLNY 2007/2008

VIII BAL GIMNAZJALNY

 

 

     W tym roku 19 lutego 2008 r. bawiliśmy się na VIII Charytatywnym Gimnazjalnym Balu ,który odbył się w restauracji "POD KASZTANAMI". Naszym tegorocznym gościom najbardziej podobała się duża nowa sala, jej wystrój, wspaniałe potrawy oraz dobra muzyka. Do współpracy zaprosiliśmy DJ-a Pana Bolesława Drochomireckiego. Tańce i hulanki przeplatane były konkursami, licytacją tortów i loterią fantową. Nagrodą główną w loterii był wyjazd na weekend dla 2 osób do Lądka Zdroju do Hotelu "MIRJAN". Licytowaliśmy także tygodniowy wyjazd dla 2 osób do Darłówka. Gościom podobała sie zarówno zabawa jak i fanty w loterii fantowej. Zabawa trwała do białego rana, a goście wychodząc, już zapowiadali swój udział w przyszłorocznym balu.
 

 

  

 

 

grafika_szkoly.jpg

FORUM UCZNIOWSKIE NASZEJ SZKOŁY

SZKOLNA GAZETKA "KLEKS"

 

SZKOLNA TELEWIZJA